Екскурсії в Яблуниці - куди піти, що подивитись
Яблуниця – невеличке селище, яке розтяглося на 12 км уздовж чудової краси карпатських вершин, на висоті 960 метрів над рівнем моря. Відпочинок у Яблуниці приваблює з кількох причин.
Фото: екскурсії з Яблуниці на чани до Буковеля
- По-перше, вигідним місцем розташування: до Буковеля і Татарова – рукою сягнути (13 км), до Ворохти – 20 км, до Яремче – 38 км.
- По-друге, наявністю пішохідних маршрутів з мальовничими краєвидами.
- По-третє, Яблуниця має власні гірськолижні витяги і траси (розраховані для лижників початківця та середнього рівня).
Територія Яблуниці поділена на ділянки (груні) – Горошків, Довгий Грунь, Розги, Діл, Вороненко тощо.
Фото: гірськолижні траси в Яблуниці
Що можна подивитися і чим зайнятися в Яблуниці на відпочинку ?
Яблуниця багата на природні красоти. Побачити визначні пам'ятки можна як самостійно, так і замовивши екскурсії в Яблуниці:
- Карпатський Національний природний парк. Загальна площа – 50 000 га. Яблуниця входить до парку. Тут можна побачити тварин та рослини, занесені до Червоної книги, випити води з природних мінеральних джерел. Екскурсії в Яблуниці по заповіднику відбуваються за розробленими більш ніж 50 маршрутами.
- Водоспад «Дівочі сльози». На екскурсії в Яблуниці до водоспаду туристи дізнаються про місцеві легенди, прогуляються буковим лісом, насолодяться гірськими пейзажами.
- Чорногорський масив. Екскурсії в Яблуниці на масив відбуваються у вигляді походів. Тривалість можна вибрати – від кількох годин до кількох днів (зі спорядженням, у супроводі досвідченого інструктора).
- Ґорґани. 1996 року створено Природний заповідник «Ґорґани», куди періодично проводять екскурсії з Яблуниці. У 2017 році місцеві букові ліси були включені до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
- Чорний Черемош. Якщо хочеться екстриму, туристи обирають екскурсії в Яблуниці з рафтингом. Навігація відкрита з квітня по жовтень.
- Яблуницький перевал. На екскурсії в Яблуниці гід розповість, чому перевал ще називають «Татарським», а з оглядового майданчика відкриється незабутній краєвид на гори та ліси.
Фото: Полонина Перці, Яблуниця
Рукотворні пам'ятки Яблуниці, які потрібно обов'язково подивитися:
- «Полонина Перці» - центр гуцульської культури, художній простір, де кожен охочий знайомиться з місцевою культурою, традиціями, гастрономією. Жива національна музика, майстер класи з гончарної справи, ковальства, кулінарії. Є невеликий зоопарк, чани, дитячі та спортивні майданчики, кафе. «Полонина Перці» вже кілька років обов'язково входить до списку, що можна подивитися в Яблуниці.
- Церква Святого Василя. Побудована на початку 90-х років 20 століття у традиційному гуцульському стилі (п'ятизрубний дерев'яний хрещатий храм).
- Гірськолижний комплекс Буковель. Туристи з усього світу приїжджають на відпочинок до Карпат, аби лише побачити Буковель. Оскільки в Яблуниці житло дешевше, то можна мешкати тут, а до Буковеля їздити на розваги.
- Найпопулярнішим заняттям відпочинку в Яблуниці взимку залишається катання на лижах, сноубордах, санях і тюбінг. Влітку теж не виникає запитань «що подивитись у Яблуниці» та «чим зайнятися». Можна відвідувати екскурсії в Яблуниці та околицях, ходити в ліс по гриби та ягоди, насолоджуватися гірськими пейзажами.
Фото: Полонина Перці, Яблуниця
Екскурсії з Яблуниці
Популярні не тільки екскурсії в Яблуниці, а також її околицею. Враховуючи вигідне географічне розташування, з Яблуниці не важко поїхати на популярні пам'ятки, як Івано-Франківської, так і Закарпатської областей. Організовані тури відбуваються на комфортабельному автобусі, у супроводі гіда-екскурсовода. Також можна бронювати організовані тури з виїздом зі Львова, або Івано-Франківська.
Найпопулярніші екскурсії з Яблуниці:
- Ворохта (міст-віадук, о. Несамовите, церква Різдва Богородиці, Пожижевська полонина, Прутський (Говерлянський) водоспад;
- Татарів (Женецький Гук, церква Святого Дмитра);
- гори Хом'як та Говерла;
- Яремче (Скелі Довбуша, водоспад Пробій, сувенірний ринок, ресторан «Гуцульщина»);
- Драгобрат – гірськолижний курорт для любителів фрірайду;
- Верховина – музей Трембітаря, музей Дідова аптека;
- Кваси (35 км) – бальнеологічний курорт Закарпатської обл., що налічує близька 80 джерел мінеральної води, якою можна лікувати різні захворювання;
- Мукачеве (Замок Паланок, історичний музей, кафедральний костел Святого Мартіна).